Collection: Food
The Statehouse Museum Shop is proud to carry a large selection of delicious food from all over the great state of Ohio.
-
Gingerbread Waffle Mix
Regular price $11.99Regular priceUnit price / per -
Fall Harvest Pasta
Regular price $6.99Regular priceUnit price / per -
Milk Chocolate Covered Espresso Beans
Regular price $7.25Regular priceUnit price / per -
Dark Chocolate Covered Espresso Beans
Regular price $7.25Regular priceUnit price / per -
Bellisari Phyllo Shells
Regular price $5.50Regular priceUnit price / per -
Bellisari's Ginger Peach Spread
Regular price $8.99Regular priceUnit price / per -
Bellisari's Jalapeno Fig Spread
Regular price $8.99Regular priceUnit price / per -
Bellisari's Spread Saigon Street
Regular price $8.99Regular priceUnit price / per -
Sold out
Ohio State Collegiate Pasta
Regular price $7.50Regular priceUnit price / perSold out -
Tailgate Pasta
Regular price $6.99Regular priceUnit price / per -
Sold out
Tri-Color Pasta Ruffles
Regular price $7.50Regular priceUnit price / perSold out -
Sold out
Trio Chocolate Pretzel Sampler
Regular price $2.95Regular priceUnit price / perSold out -
Butter Toffee Peanuts
Regular price $4.00Regular priceUnit price / per -
Nutty Butter Popcorn
Regular price $4.25Regular priceUnit price / per -
Sweet & Nutty Mix
Regular price $4.00Regular priceUnit price / per -
Country Club Mix
Regular price $4.00Regular priceUnit price / per -
Championship Mix
Regular price $4.00Regular priceUnit price / per -
Taste of Belgium Waffle Mix
Regular price $11.99Regular priceUnit price / per -
Bissell's Farms 100% Pure Maple Syrup 12 oz.
Regular price $13.00Regular priceUnit price / per -
Bissell's Bourbon Barrel Aged Maple Syrup
Regular price $22.00Regular priceUnit price / per -
English Breakfast Tea
Regular price $11.00Regular priceUnit price / per -
Silverbridge Coffee 12oz Ground
Regular price From $11.99Regular priceUnit price / per -
Bellisaris Sampler 4 Pack
Regular price $25.00Regular priceUnit price / per -
Fowler's Mill Buttermilk Biscuit Mix
Regular price $5.95Regular priceUnit price / per